Rozsvícení vánočního stromu a betlému

Rozsvícení vánočního stromu a betlému

neděle 20. 11. 2022 - 15.30 hod

U rozsvícení stromu nám tentokrát zatančí folklorní soubory Bajdyš a Bajdyšek z Třebíče. Strom opět rozsvítíme o týden dříve, tedy nikoli o první adventní neděli.
V rámci rozsvícení stromu a našeho betlému budeme letos pořádat finanční sbírku pro malou Elenku, která trpí spinální atrofií. Příběh Elenky a jejích rodičů si můžete přečíst na webových stránkách http://sanceelence.cz/ahoj/.
Budeme rádi za jakoukoli částku, i klidně symbolickou, kterou této mladé rodině věnujete. Penízky rodina použije na rehabilitační cvičení, fyzioterapii, pomůcky na cvičení apod.
Více info
Den válečných veteránů

Den válečných veteránů

Symbolem památky válečných veteránů a obětí válek je vlčí mák. 11. listopadu 1918 skončila první světová válka a od té doby jej lidé v den tohoto výročí nosí, aby si připomněli a uctili oběti onoho konfliktu (v němž padlo i 200 tisíc Čechů), ale i všech dalších válek.
I letos chceme přispět válečným veteránům i my v Číměři. Od dnešního dne si můžete vlčí mák zakoupit na našem obecním úřadu a v naší knihovně (30Kč/ks).
Pořízením květu přispějete na přímou pomoc našim hrdinům a zachování jejich příběhů. 
Děkujeme.
Více info
Taneční pro dospělé

Taneční pro dospělé

Od ledna budeme v Číměři opět tančit.
Milé tanečnice a tanečníci, zveme vás do tanečních kurzů pro dospělé. Kurzy jsou opět vypsané jak pro začátečníky, tak pro mírně pokročilé taneční páry.
Těšíme se na taneční večery s vámi plné ladných pohybů a roztomilých přešlapů.
Více info
Daruj krev - přidej se k nám

Daruj krev - přidej se k nám

úterý 8. 11. 2022

Také delší dobu přemýšlíte, že by jste šli poprvé darovat tak potřebnou tekutinu jako je krev? My také. Proto si myslíme, že když se spojíme a bude nás víc, nebudeme se bát vlka nic.
Jistě jste někteří zaznamenali, že Nemocnice Třebíč prosí občany, aby se zapojili do darování krve. Zajímaví jsou pro ni jak prvodárci, tak i pokročilí dárci, kteří třeba darují krev nahodile. Budeme rádi, když se k nám přidáte, a to v úterý 8. 11. 2022 (tento den bude vyčleněný pro nás).
Zájemci, pište nám prosím do zpráv, nebo volejte 605 284 338.
Číměř daruje život, není to hezké?
Více info
Dlabání dýňových strašidel

Dlabání dýňových strašidel

Pátek 14. 10. 2022 - 18.00 hod

Více info
Procházka s archeology

Procházka s archeology

středa 28. 9. 2022 - 10.00 hod

Procházka s archeology k Číměřskému potoku.

Půjdeme se podívat k Jirkasovu mlýnu a dále k Číměřskému potoku. Čekají nás zajímavosti o geologii, mineralogii a botanice.
Navštívíme místo zaniklé středověké osady Pohvizdy.
Bude-li příznivé počasí, těšit se můžeme i na rýžování zlata. 
 
Těší se na vás archeologové Milan Vokáč a Tomáš Rohovský. 
Více info
Fotbalové utkání svobodní versus ženatí

Fotbalové utkání svobodní versus ženatí

sobota 27. 8. 2022 - 17.00 hod

Více info
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

sobota 27. 8. 2022 - 14.00 hod

Více info
Letní kino - Po čem muží touží 2

Letní kino - Po čem muží touží 2

pátek 26. 8. 2022 - 21.00 hod

V pátek 26. srpna proběhne námi avizované letní kino. Vy z vás, kteří se chcete přijít na konci prázdnin pobavit, jistě nebudete litovat. Přichystali jsme pro vás českou bláznivou komedii Po čem muži touží 2.
Psycholožka Irena (Anna Polívková), odbornice na partnerské vztahy, prožívá nelehké období – klienti se nehodlají řídit jejími radami, dostane výpověď z nájemní smlouvy v domě, kde ordinuje, a k tomu všemu ještě přistihne svého partnera in flagranti.
Vstupné je dobrovolné, promítat začínáme ve 21.00 hodin. Koncem srpna bude asi již chladnější večer, tak si s sebou prosím vezměte teplé oblečení a také nějakou tu přikrývku. Těšíme se na vás.
Více info
Vodnický den s Bedřichem

Vodnický den s Bedřichem

čtvrtek 4. 8. 2022 - 16.00 hod

Milé děti, přijďte tento čtvrtek do Válova za vodníkem Bedřichem. Bude mít pro vás přichystané malé úkoly a také sladkou odměnu. 
Těší se na vás také paní Petra Santlerová a Stelinka a kouzelné příběhy.
Vezměte si s sebou rybářské pruty, budete mít přílěžitost si s rodiči chytit v rybníce nějakou rybičku.
Více info
Další články