Vítání občánků - Adámka, Marečka, Lukáška

Vítání občánků - Adámka, Marečka, Lukáška

neděle 1. 9. 2019

V neděli 1. září jsme do naší obce přivítali tři malé Číměřáčky - Adámka, Marečka a Lukáška. 
Rodičům přejeme, ať jim kluci dělají jen samou radost a klukům přejeme spokojené a šťastné rodiče. Ať se vám kluci v Číměři pěkně žije.

Více info
Rozloučení s prázdninami

Rozloučení s prázdninami

31. 8. 2019 - 14.00 hod

S koncem letních prázdnin je spjata další pěkná akce pro děti, kterou i letos pořadatelsky zajistily členky naší místní organizace ČČK. 
Počasí výborné, děti spokojené, pouze bychom mohli opět polemizovat o nestrannosti pana rozhodčího, který ve fotbalovém zápase malinko nadržoval ženáčům:-). Nicméně ani letos se jim nepodařilo svobodné porazit. 
Děťátka, ať se vám v následujícím školním roce daří, ať máte dobré kamarády a samy ze sebe radost.

Více info
Zahrádka pro radost i pro zdraví

Zahrádka pro radost i pro zdraví

Letní škola seniorů

Zahrádka pro radost i pro zdraví, tak se jmenovala další přednáška pro naše seniory, pořádaná Krajským úřadem Kraje Vysočina. 
Přednášejícím byl Peter Gajdoštin, který se profesně věnuje pěstování a semenářství zeleniny, bylinek a květin a je velkým propagátorem pěstování nových odrůd zeleniny, hlavně rajčat, tykví a chilli papriček. Senioři kromě získání spousty zajímavých informací měli možnost ochutnat různé druhy rajčat a chilli papriček.

Více info
Letní kino v Číměři - Ženy v běhu

Letní kino v Číměři - Ženy v běhu

26. 7. 2019 - 21.00hod

Premiéra letního kina v Číměři.
Děkujeme všem kteří jste nás včera večer navštívili, bylo vás na 250. Krásné počasí, výborný film ....laťku jsme nasadili hodně vysoko. Děkujeme Petrovi za promítání a Lukášovi za ozvučení

Více info
Číměřská pouť

Číměřská pouť

30. 6. 2019

Více info
Víkend na Březové

Víkend na Březové

14. - 16. 6. 2019

Březová
Sobotní i nedělní den jsme měli opravdu akční. Čekalo nás koupání v bazénu, jízda na koních, lezecká stěna, airsoft, paintball, lezecká stěna, lukostřelba, armygame, démonická lanovka, rafty, bungee running, trampolíny a týmové hry. Bylo toho opravdu hodně, děti vše zvládly na výbornou. V neděli navečer jsme se sice hodně unaveni, ale spokojeni a obohaceni o plno nových zážitků vrátili v pořádku domů.

Více info
Dětský den s vodníkem Rudolfem

Dětský den s vodníkem Rudolfem

2. 6. 2019 - 14.00 hod

Dnešní den s Rudolfem se nám vydařil. Bylo krásné počasí a spousta spokojených dětí .... 

Více info
Návštěva hodnotící komise Vesnice roku 2019

Návštěva hodnotící komise Vesnice roku 2019

27. 5. 2019

Včera naši obec návštivili komisaři soutěže Vesnice roku. Tentokrát jsme se rozhodli komisi zejména prezentovat náš společenský život. Komise se tak mohla seznámit nejen s obecními či knihovními akcemi, ale i těmi, které pořádají hasiči či Český červený kříž. Kromě toho komisaři zhlédli také nově vybudované mokřady, jimž vévodí vodník Rudolf opět vyřezaný panem Štveráčkem, anebo mohli zatleskat zdejšímu dětskému souboru, který jim zazpíval v nedávno opravené kapličce. Samozřejmě nechybělo ani překvapení od našeho ping-pongového týmu – předseda komise byl k pobavení všech vyzván mladým hráčem Šimonem ke změření sil ve stolním tenise. Osobně si myslím, že náš záměr ukázat komisi společenský život, příkladnou spolupráci občanů s obcí, ale i vzájemnou spolupráci jednotlivých spolků, se povedl. Jestli si totéž myslí i komise, se ukáže v podvečer čtvrtek 30. května ve Vepříkově na Havlíčkobrodsku, kde proběhne vyhlašování vítězů letošního krajského kola Vesnice roku:-).

Více info
Návštěva brněnské Zoo - darování starých hadic

Návštěva brněnské Zoo - darování starých hadic

12. 5. 2019

Věděli jste, že staré hasičské hadice mají ještě další využítí? My ano, proto jsme se s mladými hasiči vydali dnes do brněnské Zoo Zoo Brno a s sebou jsme vzali 43 starých hadic. Ptáte se k čemu jsou takové staré hadice ještě dobré? 
V brněnské Zoo z nich tygrům, lvům a tapírům připravují škrabadla, hračky a bužírky. Za odměnu nás pracovnice zahrady slečna Šindelářová vzala do výběhu tapírů, kde se nám moc líbilo. Tapíři byli velice přítulní, mazliví a přátelští. V zahradě se nám moc líbilo. 
Z našeho výletu jsme ani nezapomněli paní knihovnici poslat pohled do stále probíhající akce "Pošli pohlednici".

Více info
Vítání občánků - Sofinky a Vítečka

Vítání občánků - Sofinky a Vítečka

neděle 5. 5. 2019

V neděli jsme do naší obce přivítali naše dva nové občánky, malou Sofinku a Vítečka. 
"Naši milí malí Číměřáci, žijte v radosti a hlavně ve zdraví. Pro naši malou, ale krásnou obec jste neskutečným bohatstvím. Protože díky vám bude v Číměři stále veselo a díky vám bude Číměř vždy žít takovým společenským životem jako dosud. 
Přejeme vám, ať se vám na tomto světě, o němž se každý nový den učíte tolik nového a zajímavého svýma krásnýma velkýma očima, vede co nejlépe a ať vás na vaší životní pouti provází jen láska, štěstí a spokojenost". 

Více info
Další články