home Obec Naše spolky Ping-pong
Ping-pong

Ping-pong

Kontaktní osoba: Dušan Murín

tel.: 702 023 194

email: D.Murin9@tiscali.cz

Něco z historie oddílu

Oddíl stolního tenisu v Číměři byl založen na podzim roku 1985. Byl zařazen do Okresního přeboru II. třídy ve složení: Česnek P., Česnek I., Svoboda V., Komínek V. Po první sezoně postoupili do Okresního přeboru I. třídy a takto pokračovali asi 5 let s menšími obměnami členů. V roce 1990 se stolní tenis rozrostl o družstvo „B“ a v roce 1991 o družstvo „C“ se členy: Bouček L., Láník A., Pavlíček J., Pavlík A., Pavlík L., Topil J., Možný K., Nevoral M., Pavlík J., Máca T., Protivínský A., Protivínský P., Komínek M. Družstva byla zařazena do OP II. třídy a hrála v této sestavě další 3 roky. Potom jedno z družstev skončilo a zůstala pouze dvě družstva, která hrála až do roku 2001, kdy byl uzavřen kulturní dům.

Po dlouholeté pomlce byl opět stolní tenis v roce 2009 obnoven. Zaregistrováno bylo pouze jedno družstvo „A“, ve složení: Komínek V., Nevoral M. st, Topil J., Pavlík J., Paclík F. st. O rok později se oddíl rozrostl o další družstvo „B“, ve složení: Možný K., Máca T., Máca P., Nevoral M. ml., Protivínský T., Mejzlík M. O další rok později byl oddíl o další družstvo větší. Členové posledního družstva „C“: Protivínský A., Murín D., Bouček L., Protivínská L., Česnek T.

Naše úspěchy a neúspěchy můžete sledovat na stránkách: 

OP II. Číměř A: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=1700&rocnik=2014&oblast=420709

 OP IV. Číměř B: http://stis.ping-pong.cz/htm/soutez.php?id=1702&rocnik=2014&oblast=420709

Jiří Topil, Petr Česnek

Současnost

Úvodem bychom chtěli sdělit, že v naší obci Číměř máme dva oddíly stolního tenisu - Číměř A a Číměř B. Číměř A hraje okresní přebor II. třídy, Číměř B bojuje o přední pozice v okresním přeboru IV. třídy. V této sezóně se Číměř A pohybuje v tabulce okolo 7. místa. Druhé družstvo se nachází v horních místech tabulky. Složení týmu A – Česnek Petr, Česnek Ivan, Česnek Vojtěch, Murín Dušan a Nevoral Michal. Složení tým B – Bouček Luboš, Možný Karel, Pavlík Jiří, Protivínský Tomáš a Topil Jiří.

Cílem družstva A v této sezóně je udržet se alespoň v druhé třídě okresu. Tento cíl by nám měl podle našich předpokladů vyjít, protože letos se k nám přidal staronový hráč Petr Česnek, který dříve hrál za obec Třebenice. Domácí zápasy se odehrávají v kulturním domě v Číměři, kde také trénujeme. V obou družstvech máme dobré vztahy a do budoucna doufáme, že se nám bude dařit a naše základna se rozroste o další hráče.

Dušan Murín